NOVA 2


  • 14359221 1014954055280582 8515798387361379162 n
  • 10553419 267459306785326 6150651191752931083 n
  • 11705099 392136854317570 847867320327168392 n
  • 2014/07/16 00015
  • 67536465 2177895605655229 2940486446525448192 n
  • 14446049 1014954148613906 1917567619792411288 n
  • 14390847 1014953451947309 1756637267204742195 n
  • 67363576 2177895938988529 7096303764277035008 n

Europski tjedan kretanja 16. - 22. rujna 2014.

Već tradicionalno u sklopu Europskog tjedna kretanja 18. rujna 2014. godine organiziramo maraton u invalidskim kolicima.
Članovi udruga osoba s invaliditetom iz Đurđevca, Bjelovara, Varaždina, Zlatara, te članovi lokalnih udruga iz Koprivnice, okupili su se ispred sjedišta udruge COOR-a „Podravsko sunce“, te uz pratnju djelatnika Policijske uprave Koprivničko-križevačke pješačkim vlakom u 9,30 sati krenuli prema Zrinskom trgu, gdje se održao 9. Maraton u invalidskim kolicima. U pješačkom vlaku sudjelovalo je 70 osoba od kojih je bilo 20 osoba u invalidskim kolicima.
Na Zrinskom Trgu natjecanje se održalo u četiri kategorije: žene, elektromotorna kolica, teže pokretne osobe s invaliditetom i sportaši osobe s invaliditetom.
Sponzor ovogodišnjeg natjecanja je tvrtka „Otto Bock“ - ortopedska pomagala iz Svete Nedjelje, podružnice Varaždin koja je na promotivnom štandu predstavila novitete iz svog proizvodnog programa, a svim natjecateljima koji su osvojili medalje podijelila prigodne nagrade.
Na 9. Maratonu u invalidskim kolicima medalje su osvojili:

Kategorija žene:

1 mjesto: Mateja Žugec
2 mjesto: Mirjana Horvat
3 mjesto: Nataša Friščić


Kategorija elektromotorna kolica:

1 mjesto: Ante Dukarič
2 mjesto: Barbara Fuček Leško
3 mjesto: Slavko Kuzmič


Kategorija teže pokretne osobe s invaliditetom:

1 mjesto: Mario Lončar
2 mjesto:
Ljiljana Fogel 
3 mjesto: Ševko Bajgorič


Kategorija sportaši:

1 mjesto: Mario Hotko
2 mjesto: Miro Borček
3 mjesto: Josip Zima

U suradnji sa Savezom društva distrofičara Hrvatske organizirali smo provođenje kampanje "Za pokret". Te smo sudionicima i posjetiteljima podijelili smo letke.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

30. godina rada udruge i 20. sportski susreti

Dana 16.07.2014. (srijeda) u ugostiteljskom objektu "Zrinski" u Koprivnici Udruga Invalida Koprivničko-križevačke županije obilježila je 30. godina rada Udruge. Obljetnici je prisustvovala a ujedno bila i voditelj svečane sjednice novinarka Hrvatske radio televizije i voditeljica emisije Normalan Život Ana Tomašković. Na obljetnici su bili prisutni članovi udruga, predstavnici sljedećih institucija i ustanova: Povjerenica Ureda Predsjednika za osobe s invaliditetom - Vesna Škulić, Pravobraniteljica za osobe s invaliditetom-Anka Slonšnjak, Zavod za vještačenje , profesionalnu rehabilitaciju i zapošljavanje osoba s invaliditetom privremena ravnateljica - Lidija Hrastić-Novak, Zavod za zapošljavanje Ispostava Koprivnica Biserka Golubić, Ustanova za profesionalnu rehabilitaciju i zapošljavanje osoba s invaliditetom pomoćnica ravnatelja - Ljubica Lukačić, Saborski zastupnik i Načelnik Općine Gola - Stjepan Milinković , Grad Koprivnica - Dogradonačelnica Melita Samoborec, Koprivničko-križevačka županija - dožupan Ivan Pal , Policijska Uprava Koprivničko-križevačke županije - Tatjana Židov, Zavod za javno zdravstvo - Voditeljica Davorka Gazdek , PORA Razojna Agencija - Melita Birčić, Općina Đelekovec-Načelnica Štefica Sirutka, HVIDRA Grada Koprivnice - Predsjednik Milan Toth i Otto Bock tvrtka s orptopedskim pomagalima. Predstavnici HSUTI-a - predsjednica Jozefina Kranjčec, HSUCDP- Marko Lisec, SDDH i SOIH-a - predsjednica Marica Mirić, Jeronim Trputec dugogodišnji suradnik udruge.
Prisustvovale su i udruge osoba s invaliditetom iz cijele Hrvatske: Udruga osoba s Invaliditetom Split, Udruga tjelesnih invalida Ivanec, Udruga osoba s invaliditetom Daruvar, Društvo Distrofičara, invalida Cerebralne i Dječje paralize i ostalih tjelesnih invalida Čakovec, Udruga tjelesnih invalida Bjelovar, Društvo Distrofičara Istre, Udruga invalida Donja Stubica, Gradsko Društvo invalida Đurđevac, Udruga osoba s invaliditetom Samobora i Svete Nedjelje, Udruga invalida Ludbreg, Udruga Invalida Križevci, Udruga osoba s invaliditetom Distrofije, Cerebralne i Dječje paralize i osoba s ostalim tjelesnim invaliditetom Grada Siska, Območno Društvo Invalidov " Zgornje Posotelje" Rogaška Slatina, Udruga Osoba s invaliditetom "Bubamara" Vinkovci, Udruga osoba s invaliditetom Karlovačke županije, Udruga osoba s invaliditetom Krapinsko-zagorske županije, Društvo Distrofičara, invalida Cerebralne i Dječje paralize i ostalih tjelesnih invalida Grada Varaždina i Udruga Distrofičara, cerebralne i dječje paralize i ostalih tjelesnih invalida Županje, i predstavnici udruga na području grada Koprivnice.
Na svečanoj sjednici podijeljena su priznanja za 30 godina rada u udruzi koje su dobili: Slavko Kuzmić, Nevenka i Petar Ivegeš, Vjekoslav Horvatinović, Ševko Bajgorić.

Upravni Odbor: Slavko Kuzmić, Miljenko Sinjeri (Eko), Iva Lukčin, Ljubica Cader, Mirko Jagušić, Mirko Gregurec, Mihael Sušec, Nino Štubljak, Stjepan Bačić, Danijel Jakupanec , Hrvoje Ivaniš, Zrinka Turk i Božidar Bartolec.
Zahvalnice su podijeljene svim institucijama, udrugama , savezima, loklanoj zajednici i pojedincima koji su surađivali sa nama te su pozdravili prisutne.



U sportskom djelu natjecanja Udruge su sudjelovale u četiri discipline pikadu, visećoj kuglani, belotu i karikama.
U Pikadu prvo mjesto osvojila je ekipa domaćina Udruga Invalida Koprivničko-križevačke županije, drugo mjesto Udruga distrofičara invalida cerebralne i dječje paralize i ostalih invalida neuromuskularnih bolesti Daruvar, treće mjesto osvojila je ekipa Udruga invalida ILO , u Visećoj Kuglani prvo mjesto osvojila je ekipa Društva distrofičara, invalida cerebralne i dječje paralize i ostalih tjelesnih invalida Grada Varaždina, drugo mjesto osvojila je ekipa Gradskog Društa invalida Đurđevac, treće mjesto osvojila je ekipa Udruga invalida ILO Ivanec, u Karikama prvo mjesto osvojila je ekipa Udruga invalida Križevci, drugo mjesto osvojila je ekipa Udruga tjelesnih invalida Bjelovar, treće mjesto osvojila je ekipa Udruga distrofičara, cerebralne i dječje paralize i ostalih tjelesnih invalida Županja, u Belotu prvo mjesto osvojila je ekipa Udruga invalida ILO Ivanec, drugo mjesto osvojila je ekipa Udruga distrofičara, cerebralne i dječje paralize i ostalih invalida neuromuskularnih bolesti Daruvara, treće mjesto osvojila je ekipa Udruga tjelesnih invalida Bjelovar.
Održana je i mala utrka u kolicima najuspješnijima poklone je dodijelio Otto Bock.

Više članaka ...